• ČAS PREVÁDZKY : 06.30-16.30

Prevádzka MŠ bude prebiehať za prísnych hygienicko – epidemiologických podmienok a opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva a Ministerstvom školstva.

ČAS PREVÁDZKY :

POZOR: Prevádzka v Materskej škole Turgenevova 7 Košice

ako aj Elokovanom pracovisku Lorinčík 15 bude

od 02.09.2020 až do odvolania

( o 8.00 sa areál a budova školy zamyká, o 14.45 sa otvárajú vchody a šatne)

Deti vo svojej triede v rámci výchovno - vzdelávacej činnosti rúško nepoužívajú.

Na komunikáciu externých osôb so školou počas úradných (stránkových) hodín sa využíva len distančný spôsob komunikácie (písomný, maily a pod.)

Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby  Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy, žiaka.

Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy nesmie byť dlhší ako 10 minút.

Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa v šatni alebo na školskom dvore.

Dieťa v budove školy sprevádza vždy len jeden zákonný zástupca.
          Počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy (dodržiava nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfikuje si ruky).

Odovzdáva dieťa výhradne učiteľke, ktorá dieťa prevezme na základe záveru ranného zdravotného filtra.

Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe dieťa do materskej školy čestné prehlásenie a lebo po každom prerušení dochádzky dieťa do materskej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID_19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény,

Rodič - ZABEZPEČÍ 1 ks rezervné rúško svojmu dieťaťu, uloží na poličke, kde má dieťa svoje veci.

Zabezpečí dieťaťu bezpečnú pevnú obuv (nie vsuvky) s označeným menom.

Dieťa nosí do MŠ vlastné pyžamo - 1x týždenne zabezpečuje rodič jeho výmenu, ako aj výmenu posteľného prádla.

Zákaz nosenia hračiek alebo iných pomôcok a materiálu z domu.

Zákaz nosenia vlastnej stravy a nápojov z domu.

V šatni na určenom mieste môže byť len 1 ks náhradného oblečenia.