• V zmysle Školského poriadku Materskej školy Turgenevova 7 Košice, sa príspevok materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa neuhrádza za dieťa, ktoré má prerušenú dochádzku  do materskej školy na 31 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby preukázateľný spôsobom alebo z iných závažných dôvodov.

V takom prípade zákonný zástupca dieťaťa písomne požiada riaditeľstvo materskej školy o vydanie rozhodnutia o prerušenie dochádzky dieťaťa do materskej školy, s priloženým lekárskym potvrdením  a to najneskôr do 5 dní od nástupu  dieťaťa do materskej školy po predmetnej chorobe. Riaditeľ vydá rozhodujte o prerušení dochádzky na obdobie deklarované lekárskym potvrdením následne písomne požiada zriaďovateľa o odpustenie uvedeného poplatku. Zákonný zástupca dieťaťa riadne platí mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s pobytom dieťaťa v materskej škole až do doby, kým riaditeľstvo školy neobdrží od zriaďovateľa oznámenie o odpustení poplatku. V najbližšom zúčtovacom období bude v platbách odpočítaná odpustená suma.

prerusenie dochadzky.pdf