•

Prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa do Materskej školy Turgenevova 7,  Košice,  v školskom roku 2024/2025  bude  v kancelárii riaditeľa materskej školy Turgenevova 7, Košice nasledovne:

Dňa:    02.05. 2024  v čase od 06.30 do 11.30 hod.

03.05. 2024  v čase od 12.00 do 15.00 hod.

06.05. 2024  v čase od 06.30. do 11.30 hod

Prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa do Materskej školy Turgenevova 7,  Košice, Elokované pracovisko Lorinčík 15, Košice, v školskom roku 2024/2025  bude  v kancelárii riaditeľa  v Elokovanom pracovisku Lorinčík 15, Košice

Dňa:   02.05. 2024  v čase od 13.15 do 15.00 hod.

Podmienky prijatia:

• Písomná  žiadosť podpísaná oboma zákonnými zástupcami dieťaťa o prijatie dieťaťa do materskej školy,  ktorej súčasťou je potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast a údaj  o povinnom očkovaní.
            • Ak ide o dieťa so špeciálnymi  výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti  a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
            • Prijímanie detí spravidla od troch do šiestich rokov veku

Prednostné prijímanie detí:

• ktoré k 31.08. 2024 dovŕšia vek 5 rokov a  predprimárne vzdelávanie je pre nich povinné. Tieto deti sa prijímajú prednostne, podľa trvalého bydliska dieťaťa,
            • Ak dieťa po dovŕšení 6 rokov veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu dieťaťa.
            • Následne deti, ktoré k 31.8. 2024 dovŕšia 4 roky veku a majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie.

• Deti  do troch rokov veku k 31.08. 2024 budú prijímané len výnimočne, podľa kapacitných možností materskej školy.

Spôsob podávania žiadosti:

Tlačivo žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy si zákonný zástupca dieťaťa môže vyzdvihnúť v kancelárii riaditeľa materskej školy alebo stiahnuť na webovom sídle materskej školy: maturgenevova7.edupage.org

Zákonný zástupca môže podať žiadosť:

• osobne, vo vyššie uvedených dňoch v kancelárií materskej školy,
            • poštou,
            • e-mailom  msturgenevova7@gmail.com
            • prostredníctvom podania do elektronickej schránky materskej školy (portal slovensko.sk).